Oddział terenowy WORD Zawiercie oficjalnie otwarty!

Od 29 maja charakterystyczne pojazdy z napisem „egzamin państwowy” pojawią się na ulicach Zawiercia. Dzięki współpracy Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie oraz Starostwa Powiatowego w Zawierciu rusza oddział zamiejscowy WORD. Na egzamin można umówić się bezpośrednio w siedzibie oddziału przy ul. Parkowej 2 (wejście od ul. Broniewskiego) oraz za pośrednictwem internetu.

Bardzo się cieszę, że w Zawierciu powstał oddział terenowy WORD i wszyscy, którzy chcą podjąć próbę uzyskania uprawnień do prowadzenia pojazdów, nie muszą już jechać do innych miast. To sukces mieszkańców i okazja, by w komfortowych warunkach, pod okiem profesjonalnych egzaminatorów i blisko miejsca zamieszkania uzyskać prawo jazdy

– mówił podczas uroczystego otwarcia Łukasz Czopik, Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Dzięki otwarciu ośrodka egzamin państwowy na kategorie motocyklowe (A1, A2, AM, A) oraz kategorię B prawa jazdy będzie można zdawać bliżej miejsca zamieszkania. W oddziale zdać będzie można zarówno część teoretyczną jak i praktyczną egzaminu. Dzięki temu mieszkańcy „jurajskiej” części województwa śląskiego oraz sąsiadujących powiatów/gmin z województw małopolskiego oraz świętokrzyskiego nie będą musieli dojeżdżać na egzamin kilkudziesięciu kilometrów, do ośrodków w Kielcach, Krakowie, Oświęcimiu czy Dąbrowie Górniczej.

Bardzo mi miło, że mogłam przyczynić się do powstania oddziału terenowego WORD w Zawierciu. To sukces nas wszystkich, radnych Sejmiku oraz marszałka Jakuba Chełstowskiego. Już teraz widać, jak bardzo potrzebne było to miejsce, o czym świadczy zainteresowanie kursantów nie tylko z powiatu zawierciańskiego, ale także województw małopolskiego czy świętokrzyskiego

– tłumaczyła radna Sejmiku, Maria Materla.

Egzaminy będą przeprowadzane przez doświadczonych egzaminatorów na co dzień wykonujących swoje obowiązki w Częstochowie. Najwyższy komfort zdawania egzaminu gwarantuje dopasowana do potrzeb egzaminowanego przestrzeń biurowa, wybudowany od podstaw plac manewrowy oraz nowe pojazdy – motocykle i samochody osobowe Toyota Yaris. Do dyspozycji egzaminowanych będą także dotychczas użytkowane w częstochowskim ośrodku Suzuki Zwift (egzaminowany zapisując się na egzamin będzie mógł dokonać wyboru pojazdu).

– Naszą intencją jest, by czas oczekiwania na egzamin praktyczny nie przekroczył dwóch tygodni. Personel Biura Obsługi Klienta został w pełni przeszkolony i będzie służył pomocą każdemu, kto zgłosi się do Oddziału. Kursanci będą mieli możliwość sprawdzenia swoich praktycznych umiejętności na placu manewrowym przed egzaminem – plac będzie udostępniany OSK. Zachęcamy do zapisów na egzamin

– zaprasza Włodzimierz Mogiła – Dyrektor WORD w Częstochowie.

W późniejszym terminie w OT przeprowadzane będą także szkolenia (m. in. z kierowania ruchem, reedukacyjny i inne znajdujące się w ofercie WORD w zależności od potrzeb). Powiat Zawierciański zostanie także objęty działaniami z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zawierciański oddział WORD w Częstochowie powstał dzięki współpracy Starostwa Powiatowego w Zawierciu, które na mocy zawartego porozumienia sfinansowało remont pomieszczeń biurowych oraz placu manewrowego oraz WORD w Częstochowie, który ze środków własnych dokonał zakupu niezbędnego wyposażenia ośrodka (meble, komputery do przeprowadzania egzaminów wraz z całą infrastrukturą informatyczną, pojazdy egzaminacyjne, system pomiaru prędkości i inne wyposażenie niezbędne do przeprowadzania egzaminu państwowego).

Oddział zamiejscowy WORD w Zawierciu przy ul. Parkowej jest otwarty dla interesantów od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30. Wejście do Biura Obsługi Klienta od ul. Broniewskiego.

Wszelkie informacje dot. zapisu na egzamin (wymagane dokumenty) dostępne są na stronie internetowej www.wordzawiercie.pl.

fot. Tomasz Żak / UMWS