Dzień otwarty WORD Częstochowa

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie serdecznie zaprasza na DZIEŃ OTWARTY WORD w najbliższy piątek, 16 czerwca, w godzinach 11:00-15:00 na terenie Ośrodka przy ul. Hallera 1.

Dla uczestników przewidziano szereg atrakcji m. in.

  • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (zmiana koła na czas, przejazd z talerzem Stewarta, test z egzaminu teoretycznego na prawo jazdy),
  • zajęcia w Regionalnym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z wykorzystaniem symulatorów (przejść dla pieszych, jazdy, czasu reakcji, dachowania),
  • pokazy ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • pokazy najnowszego sprzętu Straży Pożarnej oraz Policji.

Dla kandydatów dla kierowców jest to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z infrastrukturą ośrodka, dzięki czemu do egzaminu mogą podejść ze znacznie niższym poziomem stresu. Każdy, kto odwiedzi dni otwarte WORD będzie mógł spróbować swoich sił pojazdem egzaminacyjnym i przystąpić do sprawdzenia swoich umiejętności na placu manewrowym (kategorie B, B+E oraz C). Najmłodsi goście otrzymają elementy odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczni na drodze.

W trakcie Dni otwartych promować będziemy kampanię społeczną „Wspólny punkt widzenia” zrealizowaną wspólnie przez WORD w Częstochowie, Komendę Miejską Policji w Częstochowie, Automobilklub Jurajski, Fundację „Eltrox Razem Bezpieczniej” oraz firmę OMEGA Transport.

Szczegółowych informacji dot. Dni otwartych udziela Wydział Szkoleń i BRD – tel. 034 36-16-001 wew. 11